Piosenki-lokalny patriotyzm


W naszej twórczości jednym z priorytetów były lokalne patriotyzmy, które połączone stwarzają i umacniają  patriotyzm ogólnopolski, który skutecznie zapobiega przed fałszywymi opiniami na temat naszej Ojczyzny.

Oto pierwsza piosenka z tego cyklu.


Chociaż okres naszej twórczości przypadł na lata które przemieszkaliśmy w Swarzędzu, to nie zapomnieliśmy o Poznaniu gdzie spędziłem swoje lata młodzieńcze. Mieszkałem na Łazarzu, gdzie psotną młodzież nazywano „cudowne dzieci Łazarza”. Z satysfakcją i przyjemnością wielką stwierdzam, że mieściłem się w tej grupie zdecydowanie z uwagi na bardzo psotny charakter. W podziękowaniu za te piękne spędzone tam lata napisaliśmy piosenkę o Poznaniu p.t. – Poznań nasze mioasto – . Oto ona w moim wykonaniu. – January Zaradny


Z przyjemnością prezentuję piosenkę pt. – Swarzędzki Klub Sportowy UNIA -. Piosenka ta powstała w sierpniu 1992 roku, jest dedykowana wszystkim sportowcom i działaczom Klubu „Unia”.  Wywołuje u mnie piękne wspomnienia. Przez dłuższy czas była odtwarzana przed meczami, które odbywały się na hali sportowej Unii. Goszczące w Swarzędzu drużyny bardzo szczerze wyrażały miłe komentarze, czasem podkreślając że zazdroszczą, że ich klub nie ma czegoś takiego. Przez wielu była traktowana jako hymn „Unii”. Na 80-cio lecie klubu swarzędzki zespół Czarne Koty śpiewał ją na wprowadzenie sztandaru oraz na koniec uroczystości kiedy sztandar był wyprowadzany.


Urodziłem się w NOWEJ SŁUPI więc nie mogło być inaczej: napisałem na tą okoliczność piosenkę pt. – Ballada o Nowej Słupi –. Serdecznie zapraszam do posłuchania. Komentarze mile widziane 🙂


Piosenka pod tytułem – Piosenka o Wierzenicy – śpiewa: Zespół „Czarne Koty”, słowa: Renata Zaradna, muzyka: January Zaradny. Piosenka ta powstała w związku z obchodami 850 lecia powstania Wierzenicy.


Będąc radnym RM Swarzedza (1998-2002) byłem zdecydowanym zwolennikiem budowy pływalni. A jak już powstała to z przyjemnością napisaliśmy piosenkę. Piosenka pod tytułem – Wodny raj – śpiewa: Zespół „Czarne Koty”, słowa: Renata Zaradna, muzyka: January Zaradny


Piosenka pod tytułem – Dla Was dzieci – napisana 1995 roku na okoliczność wzruszającej imprezy dedykowanej dzieciom ze Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski – śpiewa: Zespół „Czarne Koty”, słowa: Renata Zaradna, muzyka: January Zaradny. PS – podczas imprezy piosenkę śpiewałem ja.


Piosenka pod tytułem – Szczecin moje miasto – śpiewa: January Zaradny, słowa: Renata Zaradna, muzyka: January Zaradny. Pośród znajomych na FB mam również znajomych ze Szczecina, wspomniałem przy okazji że w roku 1975 napisaliśmy piosenkę o tym mieście. To wyznanie wywołało apel, abym ją zamieścił na You Tube.


Piosenka pod tytułem – Barbara – dedykowana pani Barbarze Miedziak, śpiewa: January Zaradny & zespół Czarne Koty, słowa: Renata Zaradna, muzyka: January Zaradny


cdn. 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.