Piosenki dla dzieci

W roku 1989 podjąłem decyzję o rezygnacji z czynnego uprawiania muzyki, było to postanowienie naiwne i nie realne, postanowiłem więc, że spróbuję przygody twórczej. Pierwotny zamiarem było pisanie muzyki instrumentalnej, ale życie podpowiedziało że będą to piosenki.  Bardzo szybko ukierunkowałem się na piosenki dla dzieci, efektem tego była  nagrana w roku 1991 kaseta pt. January Zaradny przedstawia. Oto jedna z piosenek z tej kasety. „Inne bajki” – śpiewa: Taida-Cyntia. Wiek: 4 i –pół roku.


File written by Adobe Photoshop? 4.0 1991 rok_T-C_B

Okładka kasety nagranej w przez – P.S.N. „Rita”- wydanej przez fonograficzną firmę „MEMORY” w Poznaniu.


Ostatnią pozycją na tej kasecie to piosenka pt. – Sponsor –. Zwraca uwagę fakt, że tak jak w piosence „Inne bajki” Taida jeszcze nie wypowiadała litery „r” tak już po trzech dniach bardzo rozsmakowała się w tej spółgłosce, co można zauważyć szczególnie jak śpiewa końcowy tekst.


Druga kaseta nosi tytuł: Taida-Cyntia – „Śpiewaj razem ze mną”. Nagrana w Promocyjnym Studio Nagrań „Rita”- wydana przez fonograficzną firmę „MEMORY” w Poznaniu.

Piosenki da Taidy powstawały również na Jej życzenie. Kiedyś Córeczka przyszła z przedszkola smutna i powiedziała:  „Mamo, dzieci mnie traktują jak jakieś dziwadło,  czy możesz o tym piosenkę napisać?”.  Wkrótce piosenka pt. – Dziwadło – była gotowa. Zwraca uwagę uniwersalny i pouczający tekst piosenki.


1992 _rok_T-C_A (1) 1992 _rok_T-C_A (2)

Okładka drugiej kasety nagranej w Promocyjnym Studio Nagrań „Rita” w Swarzędzu – wydana przez fonograficzną firmę „MEMORY” w Poznaniu.


Wzruszająca piosenka pod tytułem – Nie krzycz na mnie mamo – z drugiej kaset, którą Taida nagrała mając 5 i pół roku.


Piosenka pod tytułem – Trzy, dwa, jeden, zero, Start! – śpiewa: Zespół „Czarne koty”,  słowa: Renata Zaradna, muzyka: January Zaradny. Tytuł tej piosenki został wykorzystany jako nazwa 1-wszego autorskiego recitalu zespołu „Czarne Koty”.


Piosenka pod tytułem – Mamo i Tato – śpiewa: Zespół „Czarne koty”,  słowa: Renata Zaradna, muzyka: January Zaradny


Piosenka pod tytułem – Wiosenka – śpiewa: Weronika Świątczak, słowa: Renata Zaradna, muzyka: January Zaradny


Piosenka pod tytułem – Dziewczynka i czas – śpiewa: Taida-Cyntia, słowa: Renata Zaradna, muzyka: January Zaradny


Piosenka pod tytułem – Stop! Dziecko na drodze – śpiewa: Zespół „Czarne koty”, słowa: Renata Zaradna, muzyka: January Zaradny. Piosenka ta powstała na okoliczność organizowanych przez Studio „RITA” imprez pod tym samym tytułem. Pierwszy cykl 12 imprez odbył się w roku 1998, a kolejny w roku 2007. Współorganizatorem była Komenda Policji w Poznaniu. Impreza odbywała się na terenie kina „Hollywood” w Swarzędzu.


Piosenka pod tytułem Śpij malutka ma śpiewa: Taida-Cyntia, słowa: Renata Zaradna, muzyka: January Zaradny


Piosenka pod tytułem – Szukam cię na niebie – śpiewa: Zespół „Czarne koty”, słowa: Renata Zaradna, muzyka: January Zaradny


Piosenka pod tytułem – Ja też mam brata – śpiewa: Zespół „Czarne koty”, słowa: Renata Zaradna, muzyka: January Zaradny


Piosenka pod tytułem Mydło i woda śpiewa: Zespół „Czarne koty”, słowa: Renata Zaradna, muzyka: January Zaradny


Piosenka pod tytułem – Dino Dance – śpiewa: Weronika & Wiktoria Świątczak, słowa: Renata Zaradna, muzyka: Mariusz Drozdowski


Piosenka pod tytułem – O la li, o la li – śpiewa: Zespół „Czarne koty”, słowa: Renata Zaradna, muzyka: January Zaradny


Piosenka pod tytułem – Dziękuję ci mamusiu ma – śpiewa: Zespół „Czarne koty”, słowa: Renata Zaradna, muzyka: January Zaradny


Piosenka pod tytułem – Czarne Koty – to powitalna piosenka każdego recitalu zespołu. W swojej muzycznej przygodzie prezentowały trzy recitale. Pierwszy p.t. „Trzy, dwa, jeden, zero – Start! Poprawimy cały świat”, drugi p.t. „Marzenia spełniają się gdy…” oraz ostatni p.t. „Wszystkim mówię, dobry dzień”.


cdn. 😉

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.