Poznań nasze miasto

W związku z zadanym pytaniem na You Tube, kiedy powstała piosenka – Poznań Nasze Miasto – pragnę tę piosenkę przybliżyć szerzej. Została napisana w 1997 roku. Pierwszym znanym mi wykonawcą był Tadeusz Lis – poznański bard, który przysposobił sobie ją jako tytułową do wydanej przez siebie kasety. Niedługo potem dowiedziałem się, że jest chętnie wykonywana przez zespół „WRZOSY”, kierowany przez legendarnego artystę nie tylko poznańskich scen Jerzego Golferta. Kolejnym wykonawcą który włączył sobie ją na stałe do repertuaru jest regionalny zespół „OLSZYNA”.  W tej sytuacji do tego grona dołączyłem osobiście, umieszczając filmik na naszym autorskim kanale You Tube.


 

2 myśli w temacie “Poznań nasze miasto

  1. Serdecznie dziękuję za komentarz, przy okazji dodam, że:
   Otrzymałem pytanie na YT, kiedy powstała piosenka „Poznań Nasze Miasto”.
   Zachęciło mnie to do napisania kilku słów na ten temat. Napisana około roku 1997. Zainteresowanie piosenką miało dynamiczny charakter. Pierwszym znanym mi wykonawcą był Tadeusz Lis – poznański bard, który poprosił o pozwolenie nagrania jej na swojej kasecie. Po wykonaniu tej piosenki przez moją Żonę w telewizji poznańskiej zgłosiły się do nas dwie osoby z prośbą o prawo wyłączności wykonywania. Oczywiście takiej zgody nikt nie otrzymał. Jednym z pierwszych zespołów który tę piosenkę wykonywał był zespół WRZOSY kierowany przez legendę poznańskiej operetki Jerzego Golferta. Pojawiła się ona również w repertuarze regionalnego zespołu OLSZYNA. Krzysztof Wodniczak poprosił o udostępnienie jej w swojej kampanii wyborczej do Rady Miasta Poznania. Zachęcony tą miłą zawieruchą postanowiłem ją nagrać i ja. W roku 2017 pojawiła się na YT. Piosenka brała udział w konkursie na piosenkę o Poznaniu „A nam warto żyć nad Wartą” – organizowanym przez „Scenę na piętrze” w Poznaniu, ale zupełnie jej nie zauważono.
   I to chyba wszystko na temat.
   Serdecznie pozdrawiam – January Zaradny

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.